Picture
מעקות למדרגות הם דבר כל כך בסיסי ויומיומי, שרוב האנשים לא מקדישים לו יותר מדי מחשבה. כמעט בכל מקום שבו יש מדרגות, יש גם מעקה. ללא ספק מדובר באלמנט חשוב, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה בטיחותית. כיצד באה לידי ביטוי חשיבותם של המעקות? כל זאת ועוד במאמר המובא לפניכם.

למען העיצוב
כולנו ראינו אינספור סרטים בקולנוע וסדרות בטלוויזיה שבהם מככבים בתים פרטיים בעלי שתי קומות לפחות, וגם במציאות יש לא מעט בתים בעלי סגנון דומה. אין סרט הוליוודי שמכבד את עצמו, בלי סצנה שבה אחת הנשים יורדת בדרמטיות עם שמלת נשף מפוארת במורד המדרגות, בעודה אוחזת במעקה דקורטיבי.

ואם כבר מדברים על הוליווד, מה לגבי טקסים בהם מעניקים פרסים לשחקנים וליוצרים, כמו למשל טקס האוסקר, הגראמי או אפילו טקסים פחות נוצצים אך בהחלט נחשבים, כמו למשל – פרס נובל? גם שם תוכלו לראות מדי פעם את זוכי הפרסים ומכריזי המועמדויות עולים לבמה, בעודם נעזרים במעקות למדרגות. מכאן שלמעקות למדרגות יש תפקיד חיוני ביותר לא רק בבתים צמודי קרקע, אלא במקומות רבים ושונים.

מעקות למדרגות ניתן לעצב בסגנונות שונים, מאחר והם עשויים מתכת. את המתכת ניתן לכופף, לרקע, לערגל ולחשל, וכך חומר הגלם הופך למעקה מרשים, בעל מראה אסתטי ויוקרתי. לא משנה אם אתם מתכננים להוסיף מעקות למדרגות הבית, העסק או לכל מטרה אחרת, תוכלו בקלות לבחור את הצבע, החומר והדוגמה שבה אתם מעוניינים אם רק תפנו לאיש המקצוע הנכון.
 
למען הבטיחות
כשמזכירים את נושא הבטיחות בנושא מעקות למדרגות, התמונה האסוציאטיבית הראשונה שעולה בדמיונם של אנשים רבים היא של אנשים מבוגרים הנעזרים בהם. אבל האמת היא שלא רק קשישים נעזרים בהם, אלא כמעט כולם. תארו לכם למשל ילדים רכים שעושים את צעדיהם הראשונים ומתעקשים כמובן לעשות אותם לבד. הם משתמשים במעקות, ויורדים בזהירות מדרגה-מדרגה. המעקה הוא זה שנותן להם את הביטחון לעשות זאת בכוחות עצמם.

באופן דומה לשימוש במקל הליכה, המעקה מסייע לאנשים לשמור על שיווי משקל ולהניע את גופם בהצלחה במעלה המדרגות ובמורדן. קחו למשל אתרי תיירות שונים ברחבי העולם. אתרים עתיקים שנבנו לגובה רב, כמו למשל כנסיית הנוטרדאם (Notre-Dame) בפריז, נבנו שנים רבות לפני שהומצאה המעלית ולא ניתן כיום לשפץ אותם כדי להקל על נוחותם של המבקרים. לכן אם אתם מעוניינים לבקר בקומות מסוימות, אין לכם ברירה אלא להשתמש במדרגות. אך חשבו לרגע ונסו להיות כנים: האם באמת הייתם מטפסים לראש המבנה מבלי שיהיו לעזרתכם מעקות למדרגות אלו? ככל הנראה שלא.

מאחר ומעקות למדרגות עשויים חומר עמיד וחזק, מגוון רחב של אנשים מכל הגילאים נעזרים בהם, מתוך מחשבה שמדובר במשענת חזקה ובטוחה. כאשר מדובר בגובה רב שממנו צריך לרדת, באופן טבעי אנשים רבים מרגישים מסוחררים ושהם עומדים ליפול. ברגע שהם נעזרים במעקה, הם מרגישים שיוכלו לצלוח את הדרך בשלום.

לסיכום
מעקות למדרגות הם חשובים מטעמים רבים ומגוונים, ואין פלא שהם הפכו לחלק כל כך מובן מאליו בחיינו.


This is your new blog post. Click here and start typing, or drag in elements from the top bar.Leave a Reply.