Picture
הפוסט הזה מוקדש לכל מי שהתחיל עכשיו לעשות יוגה. כי הטיפים שלי יועילו למתחילים. מי שעושה יוגה כבר שנים כבר למד את כל מה שיש לי לכתוב עליו היום (סביר להניח)..

אז גם אני התחלתי ממש לא מזמן להתעמל בחוג יוגה. יותר נכון בכלל לעשות כושר. בתור פדלאה מדופלמת, החלטתי שדי. הגיע הזמן. ולאחר סקר שוק קצר הוחלט על התעמלות מסוג יוגה.
ביום המיועד לבשתי את מיטב מחלצותיי הקצרים, שמתי בתיק מגבת ובקבוק מים ויצאתי לדרך.

כשנכנסתי לחדר המלא הבנתי שכנראה טעיתי.. כולם הו מוכנים על מזרוני יוגה מקצועיים ונוחים. אבל לא התאיישתי, אמרתי לעצמי "כולה יוגה, המגבת שלי תספיק להיום"..
טעיתי. יוגה היא סוג כושר הדורש המון חיכוך של הגב והגוף על הרצפה. בעצם כל התורה הזאת מבוססת על הגוף שנושק לרצפה. ואכן, המגבת שלי לא הספיקה. הגב צרב לי בכל פעם שהייתי צריכה לשכב עליו, והצלעות כאבו כשרק מגבת חוצצת ביניהן ובין הרצפה הקשה.
לא היה קל. במיוחד לאחת שרק התחילה הרגע לעשות כושר וגם ככה סובלת.

אז דבר ראשון שעשיתי כשהגעתי הביתה הוא להיכנס לאינטרנט ולחפש מזרון יוגה. הגעתי לאתר הזה של מזרוני מנדלבוים, יצרתי עמם קשר יום אחרי, הם היו מאוד נחמדים והזמינו אותי לחנות בכדי לבחור לעצמי מזרון ליוגה. אציין שהמזרונים מגיעים במבחר צבעים ודגמים, ממש תאווה לעיניים. בחרתי לי מזרון ספורט ליוגה בצבע סגול (הצבע האהוב עליי כמובן) ויצאתי מרוצה מאוד. מהשירות ומהמחיר.

כיום אני מקצוענית ביוגה. מגיעה לשיעור עם כל הציוד ונהנית מכל רגע!
ובייחוד מקווה שהפוסט הזה עזר למי שרק מתחיל. כי מטעויות לומדים. של אחרים. J


 
Picture
כבר חודשים ארוכים בת הזוג מתלוננת על כאב גב. בשבועות האחרונים היא בבדיקות במטרה למצוא מה קרה בגבה, ותוצאות כל הבדיקות עד כה מראות כי אין כל בעיה נראית לעין. האורטופד מציע מספר רעיונות, וביחד שניהם, האורטופד ובת זוגך, מתחילים לחשוב מה בעצם השתנה בזמן האחרון וגורם לכאבים אלה. אחרי דיון מעמיק בעניין, האורטופד ממליץ לנסות ולהחליף את המזרונים הישנים במיטה. יתכן, הוא אומר, שהמזרנים הוותיקים כבר התבלו ואינם נותנים את התמיכה הרצויה לגב. גם אם אחד מבני הזוג עדיין לא מושפע מכך, אין זה אומר שזו לא הסיבה. בלית ברירה, אתם נאלצים לצאת ולחפש מזרנים חדשים.  

מעבר לזמן והמאמץ של חיפוש המזרון המתאים, החשש שלכם הוא לגבי ההוצאה הבלתי צפויה והכבדה שנכונה לכם ברכישת מזרנים חדשים. כבר 15 שנה אתם עם אותו מזרן, וחוסר הוודאות לגבי עלויות מזרן חדש מדיר שינה מעיניכם. אחרי חיפוש קצר מסתבר שדווקא נושא העלות הוא לא החלק המסובך. הבעיה העיקרית היא לבחור בתוך המגוון העצום של המזרנים.

סוגי מזרונים

עם כניסתכם לחנות המתמחה במזרנים, המוכר מסביר לכם כי אורך חייו של מזרן הוא בין 7 ל-15 שנים. בנוסף, הוא יאמר, קיימים כמה סוגי מזרנים: אורטופדיים, קפיצים, ספוג, סנדביץ', לטקס ועוד. לכל אחד יתרונות וחסרונות. רצוי לנסות ולראות מה מתאים לכם במיוחד. המזרנים האורטופדיים, הוא מסביר, מפזרים את הלחצים לאורך כל הגוף ובכך מונעים מצב שאזור ספציפי יסבול מעומס מיוחד שעלול לגרום לכאב, כמו כאב הגב המתואר. מזרנים אלה בנויים מאזורי תמיכה ייחודיים וכמה שכבות קושי השונות האחת מהשנייה.

במזרן קפיצים זוגי, להבדיל, קיימים מאות קפיצים שחוזקם קובע את קושי המזרן. מזרנים אלה גם כן נחשבים לעתים כמזרנים אורטופדיים, בזכות התמיכה לגוף לכל אורכו. מזרן הקפיצים הוא המזרן הנפוץ ביותר. מזרן ספוגי בנוי לרוב משכבות של לטקס מוקצף, פולימר מוקצף או פולימר ויסקואלסטי. לעתים משלבים בין הסוגים השונים של החומרים. מזרן סנדביץ' בנוי לרוב משלוש שכבות של ספוגים, כאשר במרכז הספוג יהיה קשיח ובקצוות רך יותר.

אז איך לבחור מזרנים?

הדרך הנכונה לבחור בין אחד המזרנים היא פשוט לנסות אותם. יש היום מודעות הולכת וגוברת לכך שלא כל מזרן מתאים לכל אדם ולכן חברות המזרונים מאפשרות לנסות את המזרן לתקופת ניסיון של כחודש ימים. אחרי תקופת הניסיון, אם המזרן לא יתאים, יוכל הלקוח להחליפו. לכן, כשרוכשים מזרנים, רצוי לפנות לחברות המתמחות בתחום. מוכרים מנוסים ידעו להתאים את המזרון האולטימטיבי עבורכם, אחרי ראיון קצר לגבי העדפות בני הזוג בדבר הקושי והבעיות הרפואיות המאפיינות את כל אחד מהם.

חשוב להבהיר כי לעתים החלפת המזרנים אינה מספיקה. לצד רכישת מזרן חדש, לדוגמה, רצוי  לרכוש כריות אורטופדיות המקלות על העומס בצוואר. 


This is your new blog post. Click here and start typing, or drag in elements from the top bar.
 
Picture
הררי מילים נשפכים על נושא עיצוב חדרי השינה: החל מהחשיבות בצבעים מרגיעים לשנת לילה טובה וכלה במיטות מסוגננות ומהודרות הראויות לבני מלוכה. אך בטרם תרוצו לבחור בדקדקנות את צבעה של שידת הלילה, חשוב לזכור שכל זה יפה ונכון, אך אינו הדבר החשוב ביותר בחדר. התואר הזה שמור בראש ובראשונה לאביזר השינה הראשון במעלה: מזרונים.

בחירת מזרונים אומנם אינה מסעירה כמו בחירתם של פריטים אחרים בחדר השינה, המציגים מגוון אפשרויות של עיצוב, צבע, צורה וחומר הניכרים לעין. לעומת זאת, עיצובם החיצוני של מזרונים נראה פחות או יותר אותו הדבר – מלבני ולבן. אולם דווקא פריט שגרתי ופשוט למראה זה הינו בעל החשיבות הרבה ביותר לאיכות השינה שלכם.לכל סוגי המזרנים.

כי בסופו של דבר, בין אם בחרתם צבעי פסטל מרגיעים או גוון אדום עז, בין אם הנחתם את פריטי הריהוט השונים בחדר לפי תורת הפנג-שוואי או תוך התעלמות מוחלטת ממנה – ברגע האמת אתם מכבים את האור, החשיכה שוררת, וזה רק אתם ומידת הנוחות של המזרן עליו אתם שוכבים.

מהו המפתח בבחירת מזרונים לחדרי שינה?

יש מי שיגיד שהמפתח בבחירת מזרונים הינו האיכות – לבחור מזרון מבית טוב, מחברה אמינה, ומאיכות משובחת. זה נכון במידה רבה, אבל יש מפתח נוסף בצרור, חשוב לא פחות, והוא הנוחות האישית שלכם. מדוע, תשאלו? האם אין זה מספיק לרכוש מזרונים משובחים ואיכותיים מחברה אמינה והם ממילא יהיו נוחים לנו בגלל טיבם המצטיין?

ובכן, התשובה לכך היא לא בהכרח. איכות מזרונים אינה בהכרח שווה למזרונים נוחים עבור הלקוח הספציפי, מכיוון שנוחות הינה בסופו של דבר עניין של טעם אישי. אדם שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות יכול להישבע בסגולותיו של המזרן שקנה ולספר לכם נפלאות אודות הנוחות היוצאת דופן שלו, אך כאשר אתם תשכבו עליו תרגישו שהוא קשה מדי לעצמות הגב שלכם.

גם מזרונים איכותיים במיוחד נבדלים זה מזה ברמת הקושי שלהם, כמו גם בסוגים ובחומרים מהם הם עשויים, ולכן רמת הנוחות שלהם אינה אוניברסאלית ומשתנה בהתאם לטעם הלקוח.

עם זאת, בנוסף לכל האמור, חשובה האיכות – רמת הייצור והידיעה כי רכשתם את המזרונים מחברה אמינה, מוכרת וידועה. קל לברר אודות איכות המזרון מבחינה עובדתית, אך באשר לנוחות? כדי לבחון פרמטר זה תצטרכו להתנסות – לשכב על המזרון ולגלות בעצמכם כיצד אתם מרגישים לגביו.

בדיקה של שני הפרמטרים הללו – נוחות מתוך התנסות ואיכות היצרן – היא שתעזור לכם לבחור במוצר הנכון. 


 
Start blogging by creating a new post. You can edit or delete me by clicking under the comments. You can also customize your sidebar by dragging in elements from the top bar.